top of page

Google SEO ve ADS Yönetimi

Google SEO Nedir?

SEO kelimesi, Search Engine Optimization ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı, arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. İsminden de anlaşılacağı üzere, internet projelerinin arama motorlarına, belli başlı kurallar ile uygun hale getirilmesi ve sitelerin aramalarda üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çalışma olarak nitelendirebiliriz.

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, Google aramalarda ve haritalarda işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetlerin kullanıcılara daha kolay ulaşabilmesini sağlayan bir internet reklamcılığı sistemdir. Kullanıcılar nereye gideceklerini, ne yapacaklarını ve ne satın alacaklarını dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google’da arar. Remarketing, Display Reklamlar, Arama Ağı reklamları Adwords tabanı ile sağlanır.

Neden Google Hizmetleri Almalıyım?

SEO ve AdWords yönetimi dolaylı yoldan birbirlerini destekleyen çalışmalardır.
Site içerisini, site performansını ve anahtar kelime optimizasyonunu idealize ettikten sonra özellikle kampanya dönemlerinde ve kısa vadede hedefler doğrultusunda Adwords yönetimi marka bilinirliğinizi pekiştirici özellikte önemli bir değere sahiptir.

Burada Google’da kendimizi bir mağaza vitrini gibi düşünebilir SEO çalışmasını bu mağazanın genel vitrin düzeni Adwords çalışmalarını ise vitrine yapıştırdığımız kampanya etiketleri gibi düşünebiliriz.

Günümüzde SEO ve AdWords yönetimini profesyonelce yürütmeyen firmalar dijital medyada varlıklarını sürdüremezken, bu alanda doğru ellerde yürütülen hesaplar organik olarak ön plana çıkarken doğru kullanılan bütçelerle en verimli şekilde reklamlarını sağlayarak pazarlama ayaklarında somut geribildirimler almaktadır.

Bazı Örneklerimiz

bottom of page